Johannesburg

Diğer adı ile EGoli, Altın Şehir. 1880 başlarında  Güney Afrika içindeki göçler ve keşif çalışmalarının ardından altının bulunması  ile birlikte büyük bir Altına Hücum dönemi başlar. Bir kaç çiftlik evinden ibaret olan Johannesburg kısa sürede bir şehre dönüşür. Dünyanın maden yatırımları ve finans firmalarının da akın etmesi ile Güney Afrika’ nın ticaret merkezine dönüşür.  Johannesburg daha çok iş seyahatleri, politik ve kültürel geziler kapsamında seçenekler sunan, bunun yanında yüksek standartlarda alışveriş merkezlerine, yeme-içme imkanlarına sahip bir şehirdir. Altın Madeni ziyareti yapmak, İnsanlığın doğduğu yer olan Cradle of te numan kind’ ı görmek ve Kültürel Köy ziyareti yapmak istiyorsanız doüru yerdesiniz.

 
Cape town

Dünyanın harika şehirlerinden birisi Rüya Şehir Cape Town. Tarihi çok eskiye dayanan en eski ana karanın en güneyine koğuşlanmış bu şehir insanlık tarihinin ve dünya deniz ticareti tarihinin tam anlamı ile dönüm noktasıdır. Öncesinde 1486 da Bartolomeu Dias ve ardından  Vasco de Gama’ nın keşfi ardından dünya ticaret tarihi başka bir boyut kazanmış ve kara yolundan yapılan baharat ticareti boyut değiştirmiştir. 1652 yılında Doğu Hindistan Hollanda Kumpanyası VOC tarafından mola noktası ve yarı yol olarak yerleşim haline getirilmesi ardından denizcilik, şarap, sebe-meyvecilik ve hayvancılıkta çok gelişmiş olan Cape Town günümüze kadar bu özelliklerini korumuştur. Akdeniz iklimi ve yıllarca etkisinde kaldığı koloniyel etkileşimleri günümüze bir renk olarak taşıyan Cape Town Güney Afrika’ nın yürütme başkenti olmasının yanında Mother City olarak adlandırılır ve turizm başkenti olmayı sonuna kadar hakkeder. 

 
Cape Town çeşitli kültürlerin birarada dostça yaşadığı bir şehir olmanın yanında doğal çeşitliliğe, vahşi yaşama ve okyanusun gizemli yaşamına ev sahipliği yapar. Penguenlerden foklara, Büyük beyaz köpekbalığından balinalara, babunlardan devekuşlarına kadar tüm çeşitliliği size 1 tam gün içinde sunabilir, doğal yaşam ile şehir yaşamın birbirine zarar vermeden nasıl birarada olabileceği konusunda ise tam birders niteliğindedir. Cape Town’ da hayal ettiğiniz her şey mevcuttur. Düyaca ünlü şeflerin elinden yemekler, dünyaca ünlü şaraplar, doğanın tam ortasında sessiz bir tatil, okyanusta sörf, köpekbalığı dalışı, çitaya dokunmak, devekuşuna binmek ve daha binlercesi. Cape Town özellikle 1990 başından itibaren turizme açıldıktan ve sonrasında 2010 dünyan kupasından sonra en önemli turizm noktalarından biri olmuştur. Uluslararası onlarca festivale evsahipliği yapar ve yılın her mevsim ve gününde diğer günlerden farklı imkanlar sunar. Yaşanarak keşfedilmesi gereken bu güzide şehirde sizleri bekliyoruz, Afrika Sizi Çağırıyor!
...
Kruger Park

Dünyada safari denince akla ilk gelen yererden biridr. 20bin kilometre kare alana sahip Kruger PArk UNESCO koruması altındadır ve doğal yaşamın sürdürülebilirliği için sürekli oalrak denetlenmektedir. İçerisinde kuzeyden güneye uzanımı sayesinde bitki örtüsünden hayavan çeşitliline kadar farklılıklar gösterir.  Big 5 (Leopar, Aslan, Bufalo, Fil, Gergedan), geyik ve ceylan cinsleri, sürüngenler, hipolar, vahşi köpekler, yırtıcılar, içinde bulunan çeşitliliğin sadece küçük bir örneğidir. Kara memelileri dışında 500 den fazla kuş çesidi ile dünyada görülmeli nadir yerlerden bir tanesidir. Bu vahşi yaşamın tam ortasında güvenli ve lüks konaklama imkanları sağlayan işletmeler koruma kapsamında bir çok zor görevi yerine getirerek ve sorumlulukla hizmet vermektedirler. Kruger Park 365 gün değişkenlik gösteren yaşam ritmi ile defalarca gezseniz de hiç bir günün bir öndekiyle aynı olmadığı gerçek vahşi yaşamın ev sahibidir.

...
Sun city

Sun City bozkırın tam ortasında kurulmuş eğlence ve şehirden kaçış cennetidir diyebiliriz. Kurulan tesisler 3 yıldızdan 5+ yıldıza kadar konaklama, kumarhane, eğlence parklar ve 100 ün izerinde aktivite imkanı vererek Güney Afrika tecrübesinebir farklı renk daha eklemektedir. Pinaesberg Milli Parkı ile olan sınırı sayesinde size hem modern yaşamın imkanlarını sunarken hem de aynı zamanda vahşi yaşamı gözlemleme şansı tanır. Sun City Johannesburg’ a karadan 2.5 saat uzaklıktadır, Sun City özellikle çocuklu ailelelerin de beraberce gğzel aman geçirebileceği, balon safarisini, fil safarisini, aslan parkını, atv, timsah parkını ve bir çok aktiviteyi deneyimleyebileceği eşine az rastlanır bir seyahat noktasıdır.

...
Garden Route

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur sodales purus at neque lobortis a pretium massa ultrices. Aliquam egestas lorem vel diam fermentum imperdiet. Fusce eget nisl ac sem molestie molestie. Nullam lacinia sem vel augue egestas ultricies. Cras dictum euismod neque vitae sollicitudin. Donec non neque metus. Vivamus vitae euismod elit. Cras id commodo nulla. Praesent placerat volutpat ornare. Ut dictum felis at tortor auctor id malesuada nisi gravida. Integer posuere laoreet augue id elementum. Duis nec dapibus erat. Maecenas adipiscing eros sit amet elit ullamcorper porta luctus orci fringilla. Donec augue diam, lacinia ac ullamcorper eu, consequat nec nisl. Integer imperdiet rutrum dignissim. Morbi quis lacus lectus.

...